O mnie i mojej pracy 


 

Classic

  1. pl
  2. it

    Moja praca to odpowiedzialne zadanie, bo to realizacja Waszych wakacyjnych marzeń.

      Nazywam się Halina Różańska. Na co dzień zajmuję sie profesjonalna obsługą wyjazdów do krajów w basenie morza Śródziemnego. Pochodzę z Warszawy. Od lipca 2007 roku mieszkam w północnych Włoszech nad alpejskim jeziorem Iseo (na zdjęciu poniżej). Blisko stąd nad Gardę i Como, do Mediolanu i Bergamo.

             

 

 

 

 

 

 

    By dać moim tutystom to co najlepsze podczas ich wymarzonych wakacji:

  1. Opowiadam o różnicach i podobieństwach pomiedzy danym krajem, a Polską,  by uniknąć w ten sposób szoku kulturowego (zwyczje, tradycje, obowiązujące przepisy)

  2. Jeśli są to Włochy  to koniecznie uczymy sie włoskich gestów.

  3. Sięgam do kronik, wyszukuję co na  temat danego miejsca mają do powiedzenia uznani historycy, porównuje ich opinie, wypytuje o opinie mieszkańców, wysłuchuje legend i lokalnych plotek  ;)  .  Wszystko to pozwala na to by na chwilkę zanurzyć się w lokalną społeczność, poznać i lepiej zrozumieć co ukształtowało charakter odwiedzanego miejsca. 

  4. Przekazuje aktualności, czyli opowiadam czym żyją dzisiejsi Włosi, Maltańczycy, Hiszpanie itd. i o czym sobie opowiadają przy porannej kawie...

  5. Oglądamy w autokarze różne filmy: tematyczne i dokumentalne, by lepiej zrozumieć odwiedzane miejsca.

  6. Słuchamy lokalnej muzyki

  We Włoszech opowiadam również: 

 ► o narodzinach i początkach włoskiej mafii, oraz,

 ► o tutejszej znanej na całym świecie kuchni, winach, oliwie

 ►o niezwykłej, a w zasadzie dziecinnej skłonności do świętowania wszystkiego.

   Opowiadam o tym wszystlkim co trzeba po prostu  wiedzieć,  o tym, co może nam się wydać dziwne i niezrozumiałe, gdy podróżujemy do jakiegoś miejsca po raz pierwszy.

 

 

   

 

Podróże mają magiczną moc uzdrawiania duszy i zdecydowanie pomagają zdystansować się do problemów dnia codziennego. Nie rozwiązują ich bezpośrednio, jednak pomagają przewartościować i spojrzeć na nie jakby z drugiego brzegu rzeki"

~ Martyna Wojciechowska

 

Licencję pilota wycieczek posiadam od 2006 roku ( nr licencji 5271, wydana przez marszałka woj. mazowieckego, wpisany język włoski) .

    ♦ 

 Najchętniej zajmuję się destynacją włoską. 

   ♦

Obsługuję wycieczki objazdowe, wyjazdy specjalistyczne, narciarskie , typu incentive, konferencje, targi , wyjazdy dla osób dorosłych, jak i  młodzieży szkolnej.

 ♦

          Miałam również okazję współtworzyć Targi Turystyki Niekonwencjonalnej dla Aeroklubu Warszawskiego w 2000 roku, jako członek sekcji szybowcowej.

 ♦