O mnie i mojej pracy 


 

Classic

  1. pl
  2. it

    Pochodzę z Warszawy. Od lipca 2007 roku mieszkam w północnych Włoszech nad alpejskim jeziorem Iseo (na zdjęciu poniżej). Blisko stąd nad Gardę i Como, do Mediolanu i Bergamo.

              Pasjonuje mnie historia odwiedzanych miejsc. Ale nie taka "schematyczna": data i wydarzenie, tylko cały aspekt przyczynowo skutkowy. Sięgam do kronik, wyszukuję co na dany temat mają do powiedzenia uznani historycy, porównuje.  Wypytuje o opinie mieszkańców, wysłuchuje legend i lokalnych plotek  ;) , degustuje lokalne potrawy i wina, zachwycam się zapachem zaparzanej w barze kawy .  Wszystko to pozwala mi na chwilkę zanurzyć się w lokalną społeczność, poznać i lepiej zrozumieć co ukształtowało charakter odwiedzanego miejsca. A później, mogę to wszystko przekazać podczas mojej pracy.  Zależy mi, by Wasze wymarzone wakacje , właśnie takie były: niecodzienne, nietuzinkowe, jedyne w swoim rodzaju :).  Zależy mi na tym, byście i Wy zarazili się ode mnie tą ciekawością świata , którą mam w sobie i którą chętnie się z Wami dzielę. Bo, według mnie podróżowanie  to nie tylko oglądanie miejsc ale ich doświadczanie. 

"Podróże mają magiczną moc uzdrawiania duszy i zdecydowanie pomagają zdystansować się do problemów dnia codziennego. Nie rozwiązują ich bezpośrednio, jednak pomagają przewartościować i spojrzeć na nie jakby z drugiego brzegu rzeki"

~ Martyna Wojciechowska

 

 

Licencję pilota wycieczek posiadam od 2006 roku ( nr licencji 5271, wydana przez marszałka woj. mazowieckego, wpisany język włoski) .

    ♦ 

 Najchętniej zajmuję się destynacją włoską. 

   ♦

Obsługuję wycieczki objazdowe, wyjazdy specjalistyczne, narciarskie , typu incentive, konferencje, targi , wyjazdy dla osób dorosłych, jak i  młodzieży szkolnej.

 ♦

          Miałam również okazję współtworzyć Targi Turystyki Niekonwencjonalnej dla Aeroklubu Warszawskiego w 2000 roku, jako członek sekcji szybowcowej.

 ♦

Podróżując z grupą zawsze staram sie przekazać jej poza ogólnymi, również informacje o tym:

►co tak naprawdę znaczy żyć we Włoszech,

►jak widzą samych siebie Włosi, a jak postrzegają cudzoziemców,

►jak uniknąć szoku kulturowego,

►jakie różnice odnajdziemy pomiedzy Polską, a Włochami i o tym co nas z tym niezwykłym krajem łączy.

► jakie różnice odnajdziemy pomiędzy bogatą północą, a biednym i nieokrzesanym południem Włoch,

►o czym się opowiada przy poranej kawie w typowym włoskim barze...

► o narodzinach i początkach włoskiej mafii, oraz,

► o tutejszej znanej na całym świecie kuchni, winach, oliwie

►o niezwykłej, a w zasadzie dziecinnej skłonności do świętowania wszystkiego.

Opowiadam o tym wszystlkim co trzeba po prostu  wiedzieć,  o tym, co może nam się wydać dziwne i niezrozumiałe, gdy podróżujemy do jakiegoś miejsca po raz pierwszy.